7 wskazówek dla uczestników zajęć fitness

7 wskazówek dla uczestników zajęć fitness

1. Stań z przodu sali

Nie wstydź się! Nikt poza instruktorem na Ciebie nie patrzy. Dzięki temu osobie prowadzącej zajęcia łatwiej będzie monitorować technikę wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń. Poza tym ćwicząc z przodu będziesz lepiej widzieć i słyszeć instruktora.

2. Dobierz odpowiednie obciążenie

Jeżeli nie masz problemów zdrowotnych i kontuzji decyduj się na obciążenie minimum 2kg na ręce, 6-8 kg na nogi. Kontroluj ciężar – wybierz taki z którym nie będzie Ci za lekko ani za ciężko. Jeśli chodzisz na zajęcia fitness od jakiegoś czasu to zapisuj sobie jak wygląda Twoja progresja na ciężarze. Staraj się systematycznie go zwiększać.

3. Czytaj opis zajęć i dowiedz się kto je prowadzi

Nie zniechęcaj się po pierwszym razie. Dopasuj rodzaj zajęć i wybierz instruktora zgodnie ze swoimi preferencjami. Pomoże Ci to utrzymać motywację i sprawi że będziesz chętniej uczęszczać na fitness. Znajdź osoby wokół Ciebie, które będą Twoim wsparciem w realizacji celów.

4. Zgłaszaj instruktorowi swoje kontuzje

Nie zapomnij również wspomieć o innych problemach zdrowotnych i stanach fizycznych (np. ciąża). Osoba prowadząca zajęcia będzie mogła pokazać Ci alternatywne ćwiczenie, takie które będzie dla Ciebie odpowiednie i nie pogorszy Twojego stanu zdrowia.

5. Ćwicz regularnie

Jeśli masz siedzący tryb życia to zalecane jest wykonywanie ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu. Jeśli brakuje Ci motywacji weź udział w bezpłatnym programie Metamorfoza na Lata, dzięki któremu otrzymasz wsparcie ekspertów i innych uczestników i osiągniesz swój efekt. Więcej informacji na stronie https://formanalata.pl/metamorfoza-na-lata/

6. Wybieraj różnorodne treningi

Wybieraj różne zajęcia fitness, treningi na siłowni i inne formy aktywności fizycznej. Staraj się raz w tygodniu robić trening siłowy, raz cardio i raz mobility. Jeżeli bardziej Ci zależy na spaleniu tkanki tłuszczowej to wybierz jako czwarty trening w tygodniu trening cardio, jeśli wolisz skupić się na budowaniu masy mięśniowej to zdecyduj się na trening siłowy. Gdy Twoim celem jest poprawa postawy ciała to idź na zajęcia typu zdrowy kręgosłup.

7. Dbaj o poprawną technikę ćwiczeń

Podczas zajęć fitness na których jest bardzo dużo osób instruktor nie jest w stanie skontrolować i poprawić wszystkich. Chcąc osiągnąć oczekiwane efekty i zapobiegać kontuzjom trzeba dbać o poprawną technikę.  Jeśli nie masz pewności, że wykonujesz ćwiczenia poprawnie, skonsultuj się z trenerem personalnym i nagrywaj się podczas wykonywania danych ćwiczeń.

Dołącz do bezpłatnego programu!

ZOBACZ PROGRAM METAMORFOZA NA LATA, W KTÓRYM MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ KAŻDY I TO BEZPŁATNIE!

Udostępnij Artykuł

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Bądź ze mną w kontakcie!

Cieszę się, że chcesz być ze mną w stałym kontakcie. Zobaczysz, że warto!

Zaczekaj chwilkę...

Dziękuję za Twój zapis! :)

FORMA NA LATA

Dołącz do naszej grupy na Facebooku

Kolejne wpisy

Weekendowe Obozy Fitness dla dorosłych!

ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ WEEKENDOWE OBOZY FITNESS DLA DOROSŁYCH Wyobraź sobie, że jedziesz na swój wymarzony wyjazd w jedno z magiczniejszych miejsc w Polsce. Patrzysz