Co to jest ZUMBA?

Zumba fitness - połączenie tańca i aerobiku

Wiele osób zadaje pytanie – co to jest ZUMBA? To nic innego jak fuzja tańca i fitnessu.  Tańcząc, ćwicząc i bawiąc się jak dziecko, gubisz nadwagę, modelujesz sylwetkę, a muzyka sprawia, że nie czujesz, że tracisz około 500-600 kalorii podczas jednych zajęć. Zumba to zajęcia fitness dla każdego. Możesz zawsze dołączyć do grupy, ponieważ są to zajęcia OPEN, czyli także dla osób początkujących, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tym programem taneczno-fitnessowym.  

Na podstawie serii ścieżek muzycznych instruktor wykonuje proste choreografie, które są naśladowane przez uczestników. Choreografie powtarzają się na zajęciach, co pozwala na zapamiętanie sekwencji kroków.  

Zumba, to podróż po wielu stylach tańca – hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, flamenco, reggaeton czy elementy Bollywood i tańca brzucha. Wykorzystywane są także elementy treningu siłowego (przysiady, zakroki) oraz treningu cardio. Ta forma ruchu jest przeznaczona dla  wszystkich niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych, gdyż łatwo ją dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Zastanawiasz się jaka jest historia Zumby?

Zumba z Patrycją Tarasiuk

Zumba została stworzona przez Alberta „Beto” Pereza, sławnego kolumbijskiego trenera  fitnessu, który zapomniał przynieść kasetę z muzyką do aerobiku, co zmusiło go do  improwizowania i użycia prywatnej kolekcji muzyki latynoskiej. Okazało się, że zajęcia zakończyły  się sukcesem i Perez postanowił kontynuować ćwiczenia fitness z taką muzyką.   Beto, bo tak wszyscy nazywają twórcę programu, do dziś prowadzi zajęcia i ma swoje studio w Miami. Aktualnie program ten występuje prawie we wszystkich krajach na świecie.  

Zalety uczestnictwa w zajęciach Zumba

Taniec zumba

Zumba niesie za sobą wiele zalet i przynosi wiele efektów.  

  1. Poprawia kondycję. Uczestnicząc w treningu poprawia się wytrzymałość. Oddech robi się głębszy, a organizm jest lepiej dotleniony. W praktyce oznacza to, że z upływem czasu można  ćwiczyć dłużej i intensywniej. 
  2. Odstresowuje. Przestajesz myśleć o problemach i całkowicie się relaksujesz. 
  3. Pomaga w odchudzaniu. Zumba to jeden z lepszych sposobów na zrzucenie nadmiaru  kilogramów. Odchudzanie odbywa się w ruchu, więc ciało równocześnie ujędrnia się, a cellulit  redukuje do minimum.  
  4. Czas mija w mgnieniu oka. Jeśli nie lubisz monotonnych ćwiczeń, program ten jest właśnie dla  Ciebie.  
  5. Pewność siebie i świadomość ciała. Treningi łączące taniec i aerobik zwiększają świadomość ciała. Ruchy stają się bardziej płynne i seksowne, a Ty patrząc w lustro zaczynasz się sobie coraz bardziej podobać i czujesz się pewniej w kontaktach z innymi ludźmi.  
  6. Spotykanie się z gronem osób, które mają tę samą pasję. Zumba, to nie tylko zajęcia na sali.  Wiele osób zawiera przyjaźnie, które przekładają się na życie prywatne.  

Nie zaleca się wykonywania tak energicznych zajęć fitness osobom z problemami układu  oddechowego, sercowo-naczyniowego i układu mięśniowo-szkieletowego. W takim przypadku proponujemy konsultację z lekarzem. 

GRAFIK ZAJĘĆ 

Gdzie na zajęcia?

Zajęcia zumba kraków podgórze

Zajęcia odbywają się na Ruczaju w Klubie Forma na lata przy ul.Kobierzyńskiej 198A  w Krakowie. 

Cały trening trwa 50 minut. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, która z reguły trwa  8-9 min, następnie tańczymy 12-14 choreografii, a na końcu występuje wyciszenie, czyli stretching. 

Strój, który potrzebujesz na zajęcia, ma być wygodny. Buty sportowe, legginsy, dresy,  krótkie spodenki, top czy koszulka. Ubierz się tak, aby strój nie ograniczał Twoich ruchów, aby czuć się swobodnie podczas zajęć. Zabierz wodę i daj ponieść się zajęciom. 

Pamiętaj, że w zajęciach mogą uczestniczyć nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. 

CENNIK ZAJĘĆ 

Kto prowadzi zajęcia?

Patrycja Tarasiuk - trener zumby w Klubie FNL

W Klubie Forma na lata licencjonowanym instruktorem jest Patrycja Tarasiuk. 

Kilka słów o Patrycji:  

Instruktorka Zumba Fitness, Zumba Kids, STRONG NATION oraz tańca towarzyskiego. Nie  pamięta czasów, w których w jej życiu nie gościłby taniec. Od 5 roku życia związana z tańcem  towarzyskim. Zumba to dla niej niesamowita energia, świetna zabawa, wspaniali ludzie i beztroskie  chwile spędzone na salach. Cały czas bierze udział w szkoleniach i warsztatach jam session, aby doskonalić umiejętności, rozwijać się i podnosić swoje kwalifikacje. Uczestniczyła w konwencji dla  instruktorów w Orlando w USA, w ZIN ACADEMY w Niemczech, Anglii i Hiszpanii. „Rób to co  kochasz i zarażaj tym innych” to najtrafniejsze określenie jej osoby. Nie wyobraża sobie życia bez  ZUMBA i uśmiechu.

 

KLUB FORMA NA LATA

Udostępnij Artykuł

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Bądź ze mną w kontakcie!

Cieszę się, że chcesz być ze mną w stałym kontakcie. Zobaczysz, że warto!

Zaczekaj chwilkę...

Dziękuję za Twój zapis! :)

FORMA NA LATA

Dołącz do naszej grupy na Facebooku

Kolejne wpisy

Weekendowe Obozy Fitness dla dorosłych!

ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ WEEKENDOWE OBOZY FITNESS DLA DOROSŁYCH Wyobraź sobie, że jedziesz na swój wymarzony wyjazd w jedno z magiczniejszych miejsc w Polsce. Patrzysz