Metamorfoza sylwetki z wyzwaniem fitness Dominiki Waksmundzkiej

Smukłe nogi, jędrne pośladki czy płaski brzuch? Niezależnie z jakiej pozycji startujesz, możesz to osiągnąć! Metamorfoza sylwetki jest w zasięgu każdego z nas. Przepis na sylwetkę fit? Szczypta motywacji, odrobina uporu, garść cierpliwości i konsekwencja! Skorzystaj z naszej profesjonalnej pomocy – Metamorfoza na lata!

Metamorfoza sylwetki - co to oznacza?

Pakiet zmiany sylwetki Metamorfoza

Każdy z pewnością nie raz chciał coś zmienić w swoim wyglądzie. Nie ważne czy to były zbliżające się wakacje czy uroczystość rodzinna, to motywacja była równie duża. Poprawa postawy wymaga poświęcenia czasu i energii. Wszelkie próby uzyskania sylwetki fit w ciągu przykładowo 4 tygodni (jak zachęcają reklamy różnych „diet” i specyfików) są niekorzystne dla naszego organizmu. Szybki spadek masy ciała w krótkim czasie może się zamienić w efekt jo-jo w kolejnych tygodniach czy miesiącach.

Metamorfoza sylwetki to proces, który trwa nawet miesiącami czy latami. Jeśli latami prowadziliśmy niezdrowy styl życia oparty na braku aktywności fizycznej i nieodpowiednim żywieniu, to nie możemy oczekiwać, że nasze błędy z kilkunastu lat zostaną naprawione w kilka miesięcy. Daj sobie czas.Zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia to klucz do sukcesu.

W naszej ofercie posiadamy Pakiet Metamorfozy, który poprowadzi Cię przez cały proces przemiany – Pakiet Metamorfoza Kraków – treningi, dieta, masaż.

Idealna metamorfoza na lata obejmuje nie tylko ciało, ale też podejście mentalne. Nieraz jest tak, że pojawiają się myśli, by odpuścić trening czy wrócić do dawnego stylu odżywiania. To właśnie wtedy dużą rolę będzie odgrywać motywacja, samozaparcie i upór, czyli cechy, które warto w sobie wykształcić. Wewnętrzna siła jest tym, bez czego uzyskanie formy na lata może się nie udać.

Wysportowane fit ciało to marzenie niejednej kobiety i mężczyzny. Wszechobecne social media promują wizerunek piękna swojego ciała. Ważne, aby ta przemiana odbywała się stopniowo i przede wszystkim zdrowo! Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, zarówno trenera personalnego i coacha, jak i dietetyka klinicznego.

Metamorfozy sylwetki damskiej

Ogranicznie cukru efekty

Jak już wcześniej zostało wspomniane, metamorfoza kobiecej figury to proces długofalowy, ale możliwy! Trzeba jednak brać pod uwagę również takie momenty w życiu kobiety jak ciąża, kiedy to zmiany w postawie są nieuniknione, a powrót do formy powinien być spokojny i bezpieczny. 

Na metamorfozę zgłaszają się kobiety w każdym wieku, zarówno te młodsze, jak i te starsze, które również chcą czuć się pięknie i zdrowo. Fit sylwetka możliwa jest niezależnie od tego, kto ile ma lat, jaki ma zawód wykonuje czy jak bardzo jest zamożny. Zwłaszcza, jeśli skorzysta się z wyzwania fitness trenera Dominiki Waksmundzkiej „Metamorfoza na lata”.

Regularny trening i urozmaicone ćwiczenia w połączeniu ze zdrowym odżywianiem dadzą spektakularne efekty na drodze do formy na lata. 

Zmiana sylwetki początkowo widoczna będzie w samopoczuciu kobiety, a z czasem i w lustrze. Wiele kobiet, które przeszło metamorfozę i uzyskało sylwetkę fit zmieniły swoje podejście do zdrowego stylu życia. Zmiana nawyków żywieniowych czy codzienne ćwiczenia to nie jest coś „na chwilę”. To są zasady, które można pokochać. Nie można jednak zapomnieć o samoakceptacji siebie niezależnie od cyfr wyświetlanych na wadze łazienkowej!

Metamorfozy sylwetki męskiej

Coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na swój wygląd i zdrowie. Jest to bardzo pozytywny przejaw dzisiejszych czasów i propagowanego na wszystkich kanałach społecznościowych zdrowego stylu życia. Podejście do poprawy sylwetki męskiej nie będzie znacznie różniło się od metamorfozy kobiecej. Z pewnością zauważalna różnica będzie w normach poziomu zawartości procentowej tkanki tłuszczowej, do których podczas treningu czy diety będzie się dążyło.Zdecydowanie jednak dla mężczyzn równie ważna co zawartość procentowa tkanki tłuszczowej będzie objętość tkanki mięśniowej.

Dobrym pomysłem jest wspólne motywowanie się w domu, kiedy to kobieta i mężczyzna razem podejmują decyzję o zmianie swojego wyglądu i sposobu odżywiania się. Rewolucja żywieniowa w domu czy zwiększenie rodzinnej aktywności fizycznej będzie zdecydowanie na plus. 

Jaka jest idealna sylwetka – czy istnieją idealne wymiary ciała?

Jeszcze kilka lat temu pokutował mit o idealnych wymiarach kobiecego ciała: 90-60-90 (biust – talia – biodra). Osiągnięcie takich obwodów było marzeniem wielu kobiet, ale warto się nad jednym zastanowić. Czy przykładowo wymiary 92-63-91 nie były już dobre i zdrowe? Idealne wymiary dla każdego mogą być inne, choćby ze względu na wzrost. Wysportowane fit ciało to taka, która ma odpowiednie proporcje tkanki mięśniowej do tkanki tłuszczowej, dobry wskaźnik BMI (Body Mass Index) czy nie za wysoki wskaźnik WHR (waist – hip ratio). 

Zalecane wartości wyżej wymienionych parametrów:

 • – BMI (Body Mass Index) – 19,0 – 24,9
  • BMI to iloraz masy ciała iloraz masy ciała [kg] i wzrostu [m] podniesionego do kwadratu.
 • WHR znacznie poniżej 0,8 u kobiet i  1,0 u mężczyzn – wartości powyżej podanych świadczą już o otyłości brzusznej
  • WHR to stosunek obwodu talii [cm] do obwodu bioder [cm]

Procentowa zawartość tkanki tłuszczowej będzie znacząco inna w przypadku kobiet niż u mężczyzn.

Płeć

Minimalna zawartość tkanki tłuszczowej [%]

Zalecana zawartość tkanki tłuszczowej [%]

Kobieta

12 %

18 – 28 %

Mężczyzna

3 %

10 – 20 %

Jak widać, określenie idealnych wymiarów sylwetki fit nie jest możliwe. Zakres norm jest duży, co pokazuje, że nie ma jednego wzorca wysportowanej sylwetki damskiej czy męskiej.  Metamorfoza sylwetki polega na dążeniu do zalecanych norm w zgodzie ze zdrowiem i swoim samopoczuciem.

Dokładną analizę masy ciała wykonuje się na specjalnych analizatorach, które w profesjonalny sposób przeliczą wszystkie najważniejsze parametry. Analizę składu ciała warto wykonać przed rozpoczęciem przygody z treningiem lub podczas konsultacji dietetycznych. Pamiętaj, że profesjonalna analiza składu ciała mówi znacznie więcej niż tradycyjna waga łazienkowa!

Jesteś z Krakowa? Nasza dietetyczka kliniczna Kinga Sokół przeprowadzi dla Ciebie profesjonalną konsultację dietetyczną z analizą składu ciała, na której sprawdzisz wyżej wymienione parametry. Konsultacje dietetyczne online z dietetykiem klinicznym.

Jak zmienić swoje ciało?

W podejmowaniu decyzji o zmianach w naszym życiu najważniejszy jest zawsze pierwszy krok. Nie można na początek narzucać sobie rygorystycznych diet, wymagających treningów czy niezdrowych detoksów. Nawet wysoka motywacja nie może przysłonić zdrowego rozsądku. Każda kobieta i każdy facet, którzy chcą popracować nad swoją fizycznością muszą uzbroić się w cierpliwość, pomoc specjalisty i pozytywne nastawienie. 

Z początku można zaplanować sobie cotygodniowe zajęcia fitness lub zrezygnować ze słodzenia kawy czy herbaty. Małe kroki przybliżają do celu dużo łatwiej niż radykalne zmiany. Poziom motywacji równie skuteczniej można utrzymać na odpowiednim poziomie, kiedy stopniowo przyzwyczajamy się do nowości w naszym trybie życia.

Metamorfoza może być czasem wyjątkowym, jeśli pozwolimy sobie na drobne przyjemności. Dla jednych może to być nowy strój sportowy na fitness, a dla innych robot blender do przygotowywania zdrowych koktajli. Trzeba pamiętać, że pozytywna przemiana sylwetki może trwać nawet kilka miesięcy, więc ten czas nie może być dla nas karą.

Rady dla zaczynających metamorfozę sylwetki na lata:

 • Metoda małych kroczków – zaczynaj od niewielkich zmian w swoim życiu
 • Wybieraj zajęcia fitness, które Cię ciekawią
 • Zwiększ swoją aktywność spontaniczną – np. wybierz schody zamiast windy czy zaparkuj auto dwie ulice dalej
 • Wzmacniaj swoją motywację poprzez notowanie małych sukcesów
 • Uzbroi się w cierpliwość – popłaca!
 • Korzystaj z pomocy ekspertów  – wybierz nasze wyzwanie fitness Metamorfoza na Lata

Jak dołączyć do wyzwania fitness Metamorfoza na Lata?

I edycja naszego wyzwania fitness Metamorfoza na Lata cieszyła się ogromną popularnością, wzięło w niej udział ponad 200 osób! Od października 2020 roku do czerwca 2021 roku zadaniem uczestniczek i uczestników było realizowanie miesięcznych wyzwań, uczestniczenie w grupach Master Fit czy udział w szkoleniach organizowanych przez ekspertów w dziedzinie treningu, fitness, zdrowia czy żywienia. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę możliwość uczestniczenia w 4-dniowym Wyjeździe na Metamorfozą bez ponoszenia kosztów organizacyjnych.

Jeśli chcesz dołączyć do kolejnej edycji wyzwania fitness Metamorfozy na Lata, już teraz zapisz się  żeby nie przegapić startu tego wyjątkowego wydarzenia. Początek II edycji programu Metamorfoza na Lata planowany jest na 3 stycznia 2022 roku. Ogromnie Cię zachęcamy do uczestniczenia w tym specjalnym i niepowtarzalnym programie!

Dołącz do wyzwania fitness

Udostępnij Artykuł

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Bądź ze mną w kontakcie!

Cieszę się, że chcesz być ze mną w stałym kontakcie. Zobaczysz, że warto!

Zaczekaj chwilkę...

Dziękuję za Twój zapis! :)

FORMA NA LATA

Dołącz do naszej grupy na Facebooku

Kolejne wpisy

Weekendowe Obozy Fitness dla dorosłych!

ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ WEEKENDOWE OBOZY FITNESS DLA DOROSŁYCH Wyobraź sobie, że jedziesz na swój wymarzony wyjazd w jedno z magiczniejszych miejsc w Polsce. Patrzysz